Chwilka...

O nas

Artykuly

BLOG

29
GRU
Jak wybrać muzykę do Pierwszego Tańca?
Jak wybrać muzykę do Pierwszego Tańca?
 
Wybór odpowiedniej muzyki do Pierwszego Tańca to zadanie, któremu trzeba poświęcić wystarczająco dużo uwagi przed rozpoczęciem lekcji indywidualnych. W tym artykule podpowiem Wam jak się do tego zabrać, przedstawię kilka głównych kryteriów, którymi można się kierować.

·         Kryterium sentymentalne
Posiadacie tzw. własną piosenkę, która kojarzy Wam się z miłymi chwilami spędzonymi razem i jest to utwór, do którego można tańczyć (są utwory, w ktorych bardzo trudno wychwycić rytm) – jeśli macie co do tego wątpliwości zapytajcie instruktora na kursie tańca.
 

·         Kryterium estetyczne  
Podoba Wam się pewien utwór i dlatego nauka tańca do tej muzyki sprawi Obydwojgu wiele przyjemności. Bardzo istotne jest, abyście ustalili z Waszym instruktorem, czy dany utwór będzie atrakcyjny również choreograficznie, czyli czy posiada wyraźny rytm, odpowiednie tempo,  akcenty muzyczne i  jest wystarczająco ciekawy muzycznie.
 

·         Kryterium taneczne      
Braliście już udział w kursie tańca i na bazie swoich doświadczeń wiecie, w którym tańcu obydwoje dobrze się czujecie, ponadto jego tempo i charakter są dla Was odpowiednie. W związku z tym właśnie na podstawie tego kryterium , którym jest rodzaj tańca dokonujecie wyboru muzyki w odpowiednim rytmie. Możecie skorzystać z naszej Listy Utworów na Pierwszy Taniec.
 

·         Kryterium – Kurs Grupowy Pierwszego Tańca  
planujecie brać lekcji indywidualnych, przygotowujecie choreografię na Pierwszy Taniec na kursie grupowym: Walc Angielski – Pierwszy Taniec lub Walc Wiedeński – Pierwszy Taniec lub freestyle – Kurs Disco Samby. Dlatego będziecie tańczyć do muzyki, z której najczęściej korzysta instruktor w trakcie zajęć lub poprosicie instruktora, aby podał Wam wszystkie utwory, które będą współgrać z omawianą choreografią.
 

·         Kryterium – sprawimy przyjemność naszym Gościom/ Rodzicom          
Wybieracie muzykę, którą z łatwością rozpoznają Wasi Rodzice lub Goście i wiecie, że sprawicie im tym ogromną przyjemność i że łza zakręci im się w oku jeśli właśnie  do niej będziecie tańczyć swój Pierwszy Taniec.
 

·         Kryterium – modny utwór
wybieracie muzykę na podstawie panującej mody, na przykład decydujecie się na utwór z kinowego hitu ostatniego czasu lub plasujący się wysoko na listach przebojów.
 

·         Kryterium – wyraźny rytm
ciężko jest Wam wyczuć rytm, dlatego istotne jest, aby muzyka, do której będziecie tańczyć miała wyraźne uderzenia, co ułatwi Wam rozpoczęcie tańca i utrzymanie rytmu od początku do końca jego trwania.

Wybierając muzykę do Pierwszego Tańca możecie kierować się różnymi kryteriami, ale pamiętajcie, że nie każdy piękny utwór nadaje się do tańca. Dlatego warto, abyście na Waszą pierwszą lekcją indywidualną mieli przygotowane dwa, trzy tytuły (wcześniej omówione wspólnie), które Wam się najbardziej podobają i  wtedy wraz z instruktorem zdecydujecie, który z nich sprawdzi się najlepiej jako Wasz podkład taneczny. 

Przeczytane: 786 raz(y)

Autor: Karolina Nowacka


Dołącz do dyskusji

Uwaga! Dodajesz komentarz jako niezalogowany użytkownik!
Zaloguj się na swoje konto, wtedy nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać Imię i E-Mail

Aby wysłać Shift+Enter lub

Aktualności

04
PAŹ
Sexy Dance wzmacnia kobiecość -> START 12.10 Chcesz wzmocnić poczucie własnej kobiecości, poczuć energię grupy, zyskać pewność siebie i uśmiech? Dołącz ...
04
SIE
Nowa Zumba®Kids dla 5-7 latków START 10 listopada Już od 10 listopada (czwartek o 18:00) wystartuje nowa grupa ulubionych zajęć Waszych pociech ...
30
CZE
Zumba w Rytmie - daje radość! Chcesz się skutecznie odstresować, zapomnieć o całym świecie i po prostu świetnie się bawić przy ...
29
CZE
Latino FIT- Taniec dla pięknego ciała START 29.09 Odkryj nasze autorskie zajęcia taneczno - fitnessowe dla kobiet - Latino Fit. Teraz 2 razy w tygodniu ...
22
CZE
Jak Wieczór Panieński, to tylko w Rytmie! Przygotuj dla Panny Młodej wyjątkową niespodziankę! Przenieście się razem z nami na Hawaje (hawajski ...
20
CZE
Nauczymy Cię tańczyć - PIERWSZY TANIEC W RYTMIE Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zacząć naukę Pierwszego Tańca. Im wcześniej weźmiesz ...
Zobacz więcej