Chwilka...

O nas

Artykuly

BLOG

30
LIS
Kiedy zacząć naukę Pierwszego Tańca
Kiedy zacząć naukę Pierwszego Tańca?
 
„Kiedy zacząć przygotowywać swój Pierwszy Taniec?” – to pytanie zadajecie bardzo często...

Najtrafniejsza odpowiedź brzmi bardzo banalnie i jest dość oczywista -„ im wcześniej tym lepiej”J.
Po prostu nie ma takiej możliwości, aby większa liczba treningów, lepsza znajomość tańca i tym samym większe poczucie pewności siebie na parkiecie wpłynęły niekorzystnie na Wasz Pierwszy Taniec!

Co to oznacza „wcześnie” i od czego zacząć przygotowania?

Załóżmy najbardziej pesymistyczny wariant – nie lubicie lub jedna z osób w Waszej parze nie lubi tańczyć i dlatego nie robicie tego zbyt często, albo wręcz w ogóle.
Przede wszystkim mam silne przekonanie, że wszyscy którzy mówią, że nie lubią tańczyć, po prostu nigdy nie odważyli się poprawić swoich umiejętności, stąd czują się bardzo niepewnie i odgrażają się, że nie lubią, nie chcą i nie będą tańczyć. Talent, smykałka to jedno, ale tak jak we wszystkich dziedzinach życia, również w tańcu,  jak nie będziesz próbować, to nic nie osiągniesz...
Warto tańczyć, gdyż taniec i muzyka towarzyszą prawie każdej imprezie, stanowią lwią część zabawy weselnej, wypełniają letnie wieczory na wczasach itd., więc im szybciej oswoisz się z tą myślą, tym prędzej zobaczysz, że i Ty możesz tańczyć i nic nie stoi na przeszkodzie oprócz Ciebie.

Załóżmy, że została już podjęta decyzja, że uczycie się tańczyć z myślą o weselu.
Najbardziej wskazane jest, abyście pomyśleli o tym na etapie rezerwowania sali na wesele, a nie przymiarki końcowej garnituru!
Czy wiecie, że większość młodych par do najbardziej stresujących momentów ślubu i wesela zalicza przede wszystkim przysięgę i właśnie pierwszy taniec... w przypadku tego drugiego, wcale nie musi tak być, wszystko zależy od ilości czasu jaką zarezerwujecie sobie na naukę tańca.

Od czego zacząć?
Jest kilka ścieżek, których celem końcowym jest uzyskanie pożądanego efektu - przygotowanie Pierwszego Tańca, który będzie nie tylko miły i ciekawy dla oka Widza (i nie mam tu na myśli żadnej przesadnej wersji tańca typu sztuka dla sztuki), ale przede wszystkim taki, w którymi będziecie czuli się swobodnie i pewnie.

Ścieżki dotarcia do naszego celu i różne warianty sytuacji wyjściowej:

1. Nigdy nie uczyliście się przedtem tańczyć i nie wiecie w jakim stylu powinien być Wasz Pierwszy Taniec.
W takiej sytuacji wybierzcie się najpierw na Kurs Tańca Towarzyskiego dla początkujących lub na Kurs Tańca dla Narzeczonych. Najważniejsze – postarajcie się, aby stało się to co najmniej rok przez ślubem. Ukończcie jeden lub jeszcze lepiej dwa etapy takiego kursu grupowego, a później zapiszcie się na kurs wybranego jednego tańca (już na tym etapie powinniście mieć orientację w sytuacji,  jaki taniec najbardziej Wam w duszy gra lub w jakim najlepiej się obydwoje czujecie i chcecie wykorzystać w układzie Pierwszego Tańca) lub na lekcje indywidualne - zapiszcie się minimum trzy miesiące do ślubu (w najlepszych szkołach tańca dostępność wolnych terminów w sezonie jest ograniczona, dlatego warto zarezerwować sobie lekcje z wyprzedzeniem).

2. Tańczyliście już na Kursie Tańca Towarzyskiego, a teraz chcecie skupić się tylko na Pierwszym Tańcu (brawo). Wybierzcie Kurs jednego tańca: Walc Wiedeński Pierwszy Taniec lub Walc Angielski Pierwszy Taniec albo zapiszcie się na lekcje indywidulane. Zróbcie to minimum pół roku przed ślubem.

3. Nie chcecie przygotowywać choreografii Pierwszego Tańca, myślicie o spontanicznym (freestyle) wystąpieniu do popularnej muzyki.
W takim razie pomyślcie o kursie Tańca Użytkowego – Disco Samba, Disco Fox (2 na 1), Modern Jive. Zapiszcie się około rok czasu przed ślubem, przejdźcie kilka etapów, a potem wspólnie z instruktorem wybierzcie muzykę  i jesteście gotowi. Na różnego rodzaju warsztatach (Disco Dance Fever) możecie poznać dodatkowe, efektowne figury.

4. Nie chcecie uczyć się w grupie. W takiej sytuacji lekcje indywidualne to najlepszy dla Was wariant, sami wówczas decydujecie kiedy i czego się uczycie, ale nie myślcie, że taki kurs zdziała cuda, jeśli obudzicie się "za pięć dwunasta". Jeśli nigdy dotąd nie tańczyliście, zapiszcie się co najmniej pół roku przed ślubem.
 
Dobry intruktor przygotuje dla Was układ Pierwszego Tańca nawet tydzień do ślubu, ale warto się zastanowić, czy chcecie, aby to była dla Was przyjemność (kurs / lekcje tańca to wspólnie spędzony czas, poznawanie siebie nawzajem w nowych okolicznościach, zgrywanie się, wiele miłych wspomnien będących częścią przygotowań do Waszego Wielkiego Dnia) czy gonitwą...jeśli macie wybór kiedy zacząć tańczyć przed ślubem, zróbcie to wcześniej, a nie będziecie tego żałować.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się dla Was przydatne. 

Przeczytane: 1133 raz(y)

Autor: Karolina Nowacka


Dołącz do dyskusji

Uwaga! Dodajesz komentarz jako niezalogowany użytkownik!
Zaloguj się na swoje konto, wtedy nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać Imię i E-Mail

Aby wysłać Shift+Enter lub

Aktualności

04
PAŹ
Sexy Dance wzmacnia kobiecość -> START 12.10 Chcesz wzmocnić poczucie własnej kobiecości, poczuć energię grupy, zyskać pewność siebie i uśmiech? Dołącz ...
04
SIE
Nowa Zumba®Kids dla 5-7 latków START 10 listopada Już od 10 listopada (czwartek o 18:00) wystartuje nowa grupa ulubionych zajęć Waszych pociech ...
30
CZE
Zumba w Rytmie - daje radość! Chcesz się skutecznie odstresować, zapomnieć o całym świecie i po prostu świetnie się bawić przy ...
29
CZE
Latino FIT- Taniec dla pięknego ciała START 29.09 Odkryj nasze autorskie zajęcia taneczno - fitnessowe dla kobiet - Latino Fit. Teraz 2 razy w tygodniu ...
22
CZE
Jak Wieczór Panieński, to tylko w Rytmie! Przygotuj dla Panny Młodej wyjątkową niespodziankę! Przenieście się razem z nami na Hawaje (hawajski ...
20
CZE
Nauczymy Cię tańczyć - PIERWSZY TANIEC W RYTMIE Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zacząć naukę Pierwszego Tańca. Im wcześniej weźmiesz ...
Zobacz więcej