Chwilka...

O nas

Artykuly

BLOG

03
GRU
Od czego zacząć naukę tańca?
Od czego zacząć naukę tańca?

Skoro poszukujesz odpowiedzi na to pytanie, znaczy, że decyzja została już podjęta – chcesz uczyć się tańczyć (brawo), a co za tym idzie będziesz lepiej czuć się na wszelkiej maści imprezach, ale oczywiście to tylko jedna z wielu zalet tej aktywności J .

Najpierw warto sobie zadać pytanie jaki cel chcesz osiągnąć i nie mam tu na myśli tytułu mistrza świata J.
Czy chcesz nauczyć się tylko tańczyć pod kątem imprez (taniec użytkowy), czy myślisz o poznaniu kilku tańców np:. Cha cha cha, rock and roll, walc itp.

Zajmijmy się najpierw pierwszym wariantem czyli tańcem na imprezy. Cieszy mnie duża poprawa umiejętności tanecznych osób bywających w klubach -ludzie w Polsce zaczęli uczyć się tańczyć i to jest na prawdę super. Jeszcze 10 lat temu sytuacja na parkiecie wyglądała nie za ciekawie (żeby nie powiedzieć tragicznie), panowie nie wiedzieli co mają ze sobą zrobić i czuli się bardzo skrępowani, panie nadrabiały zazwyczaj naturalnym wdziękiem, ale problem pojawiał się jak zostały poproszone do tańca...O ile wszystko byłoby prostsze, jakby każdy znał chociażby podstawy jednego tańca i prowadzenia, wówczas taniec z drugą osobą staje się dużą przyjemnością.

Przejdźmy do konkretów, zacznijmy od pierwszego celu, którym jest poznanie tańca użytkowego (tańca na imprezy), jego głównymi zaletami są: prostosta (został tak pomyślany, aby ludzie szybko mogli się go nauczyć i bez dużego wysiłku) oraz z łatwością można go wykorzystać do każdej muzyki popularnej liczonej na 2, czyli zdecydowana większość utworów.
Do tańców użytkowych (dyskotekowych) zaliczamy Disco Sambę, Disco Fox (2 na 1) i Modern Jive, najprostsza z nich jest Disco Samba, ale pozostałe dwa nie są o wiele od niej trudniejsze. Celem takiego kursu jest nauczenie prowadzenia (panów jak to robić, panie jak reagować / podążać za prowadzeniem), poznanie kroków i swobodne miksowanie ich ze sobą w trakcie tańca.
Często pada pytanie- co zrobić jak druga osoba nie zna tego rodzaju tańca? Jeśli jesteś mężczyzną i znasz podstawy jednego  z w/w tańców, to jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że wyczujesz sytuację, przejmiesz pałeczkę, zrobisz tym wrażenie na partnerce i będzie Wam się dobrze tańczyło. Jeśli to Twój partner - mężczyzna nie zna żadnego ze wspomnianych dyskotekowych tańców, to Ty dzięki swoim umiejętnością  (większej świadomości ruchowej i tym samym pewności siebie) możesz dużo łatwiej dopasować się do parkietowej sytuacji. Oczywiście wariantem idealnym jest, że obydwoje znacie podstawy, wówczas zabawa jest zdecydowanie najlepsza.

Drugim wariantem była chęć poznanie przekroju wielu tańców (edukacja taneczna), w tym celu najlepiej zapisać się na Kurs Tańca Towarzyskiego, gdzie nauczysz się na etapie początkującym (program zależy od szkoły tańca) takich tańców jak: cha cha cha, rock and roll, disco samba, walc angielski, tango. W najlepszych szkołach program kursów jest szczegółowo opracowywany od strony dydaktycznej i merytorycznej, a wszystko po to, aby nauka tańca była przyjemnością.
Na kursie Tańca Towarzyskiego oprócz kroków poznasz również podstawy prowadzenia, poprawisz sylwestkę i poczucie rytmu, dzięki tym umiejętnościom będziesz wiedzieć jak odnaleźć się w czasami zaskakujących sytuacjach na parkiecie i zawsze wyjdziesz z nich obronną ręką. Na kursie Tańca Towarzyskiego panuje dużo większa różnorodność niż na kursie Tańca użytkowego, uczysz się zarówno tańców latynoskich jak i standardowych, którym towarzyszy wspaniała muzyka z różnych zakątków świata.

Mam nadzieję, że teraz będzie Ci łatwiej dokonać wyboru od czego rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Pierwszy krok już za Tobą, bo najważniejsze to zrozumieć, że warto się uczyć, bo „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.” ( Havelock Ellis )
Przeczytane: 819 raz(y)

Autor: Karolina Nowacka


Dołącz do dyskusji

Uwaga! Dodajesz komentarz jako niezalogowany użytkownik!
Zaloguj się na swoje konto, wtedy nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać Imię i E-Mail

Aby wysłać Shift+Enter lub

Aktualności

04
PAŹ
Sexy Dance wzmacnia kobiecość -> START 12.10 Chcesz wzmocnić poczucie własnej kobiecości, poczuć energię grupy, zyskać pewność siebie i uśmiech? Dołącz ...
04
SIE
Nowa Zumba®Kids dla 5-7 latków START 10 listopada Już od 10 listopada (czwartek o 18:00) wystartuje nowa grupa ulubionych zajęć Waszych pociech ...
30
CZE
Zumba w Rytmie - daje radość! Chcesz się skutecznie odstresować, zapomnieć o całym świecie i po prostu świetnie się bawić przy ...
29
CZE
Latino FIT- Taniec dla pięknego ciała START 29.09 Odkryj nasze autorskie zajęcia taneczno - fitnessowe dla kobiet - Latino Fit. Teraz 2 razy w tygodniu ...
22
CZE
Jak Wieczór Panieński, to tylko w Rytmie! Przygotuj dla Panny Młodej wyjątkową niespodziankę! Przenieście się razem z nami na Hawaje (hawajski ...
20
CZE
Nauczymy Cię tańczyć - PIERWSZY TANIEC W RYTMIE Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zacząć naukę Pierwszego Tańca. Im wcześniej weźmiesz ...
Zobacz więcej