Chwilka...

O nas

Artykuly

BLOG

11
CZE
Pierwszy Rytmowy Maraton Zumby

Zumba to taniec łączący w sobie elementy stylów latynoamerykańskich, sztuki walki, elementy Bollywood i tańca brzucha oraz elementy aerobicu. Powstała w Kolumbii w latach 90. XX wieku a opracował ją  tancerz i choreograf Alberto "Beto" Perez.

Na początku czerwca mieliśmy okazję wziąć udział w pierwszym maratonie Zumby zorganizowanym przez Studio Tańca Rytm.

O Zumbie pierwszy raz usłyszałam dwa lata temu, jednak do 2 czerwca nie miałam pojęcia czym ona tak naprawdę jest, oczywiście nie licząc opinii osób, które brały już wcześniej udział w zajęciach, ale przecież to nie to samo, co przekonać się osobiście.
Decyzję o uczestnictwie podjęłam dość spontanicznie, choć nie ukrywam, że z cieniem wątpliwości: czy odnajdę się w tej formie, czy tempo mnie nie pokona, czy mi się spodoba...? Skok na głęboką wodę – pierwszy 2,5 godzinny maraton, pierwsza moja Zumba!


Na trening przybyła liczna grupa uczestników. Uśmiechnięte instruktorki: Karolina, Ania i Ewa (z Rytmu) i ich koleżanki po fachu (instruktorki towarzyszące) bardzo ciepło nas powitały: i nie tracąc czasu zaprosiły na parkiet. Dynamiczna choreografia i towarzysząca jej muzyka zapowiadały doskonałą, choć pochłaniającą olbrzymie ilości energii, zabawę. Każda z instruktorek prezentowała własny, niepowtarzalny styl prowadzenia ćwiczeń. Dzięki temu, każdy z nas mógł odnaleźć siebie w tej mega dawce pozytywnej energii. Zaskakujące jak urozmaicona może być ta fuzja tańca i fitnessu. Opracowanie choreografii idealnie dopasowanej do rytmu dynamicznej muzyki i wszelkich ozdobników (dźwięk tłuczonej szyby, przelatujący samolot...) robiły wrażenie i bez wątpienia wymagały kreatywności od prowadzących.
I tak od mocnych zdecydowanych rytmów poprzez disco do tych inspirowanych orientem...było odważnie, zabawnie, kobieco.

Co chwilę krótkie przerwy na łyk wody i złapanie oddechu a następnie powrót do maratonu spalanych kalorii. Czas mijał szybko, a w końcu to 2,5 godziny intensywnego treningu, duże obciążenie fizyczne, ale z drugiej strony nieoceniony relaks psychiczny. Nie było czasu aby cokolwiek nie związanego z wykonywanymi ćwiczeniami zdołało zaprzątnąć myśli.
Wspaniale, że w tak sympatycznym towarzystwie mogliśmy spalić co nie co, a przy okazji świetnie się przy tym bawić.

Na koniec zwolnienie tempa – rozciąganie i ... ogromna satysfakcja, że daliśmy radę, byliśmy naprawdę świetni, wszyscy bez wyjątku.
Zakończenie z niespodzianką - jak przystało na zwycięzców zdjęcie grupowe i losowanie karnetów na zajęcia Zumby w Rytmie.


Zumba zaskoczyła mnie swoją różnorodnością i zainspirowała do dalszego odkrywania ciekawych form choreograficznych jakie oferuje. Myślę, że już na stałe wpisze się w grafik moich aktywności.
Wszystkich niezdecydowanych, początkujących i lubiących wyzwania zachęcam do wypróbowania swoich sił na najbliższych zajęciach.

Gratuluję organizatorom udanego wydarzenia i czekam na kolejny Maraton!

  

Przeczytane: 2681 raz(y)

Autor: Agnieszka Augustyniak


Dołącz do dyskusji

Uwaga! Dodajesz komentarz jako niezalogowany użytkownik!
Zaloguj się na swoje konto, wtedy nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać Imię i E-Mail

Aby wysłać Shift+Enter lub

Aktualności

04
PAŹ
Sexy Dance wzmacnia kobiecość -> START 12.10 Chcesz wzmocnić poczucie własnej kobiecości, poczuć energię grupy, zyskać pewność siebie i uśmiech? Dołącz ...
04
SIE
Nowa Zumba®Kids dla 5-7 latków START 10 listopada Już od 10 listopada (czwartek o 18:00) wystartuje nowa grupa ulubionych zajęć Waszych pociech ...
30
CZE
Zumba w Rytmie - daje radość! Chcesz się skutecznie odstresować, zapomnieć o całym świecie i po prostu świetnie się bawić przy ...
29
CZE
Latino FIT- Taniec dla pięknego ciała START 29.09 Odkryj nasze autorskie zajęcia taneczno - fitnessowe dla kobiet - Latino Fit. Teraz 2 razy w tygodniu ...
22
CZE
Jak Wieczór Panieński, to tylko w Rytmie! Przygotuj dla Panny Młodej wyjątkową niespodziankę! Przenieście się razem z nami na Hawaje (hawajski ...
20
CZE
Nauczymy Cię tańczyć - PIERWSZY TANIEC W RYTMIE Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zacząć naukę Pierwszego Tańca. Im wcześniej weźmiesz ...
Zobacz więcej