Chwilka...

O nas

Artykuly

BLOG

20
WRZ
Relacja z II FESTIWALU RYTMU

 

W niedzielę 16 września 2012 r. odbył się już II w tym roku Festiwal Rytmu!

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność spotkać się w kręgu tancerzy Studia Tańca „Rytm” 
w placówce przy al. Prymasa Tysiąclecia 66. Obecnych było kilkadziesiąt pasjonatów tego miejsca – w tym Instruktorzy i Kursanci. Wspaniale zorganizowane spotkanie przewidywało liczne pokazy taneczne, konkursy, lekcje pokazową oraz wspólną zabawę.
Gdy tylko przekroczyłam próg studia, od razu poczułam się jak w latynoskim klubie.
Tego wieczoru, na parkiecie migały kolorowe światła, a w tle leciała gorąca muzyka. Sprzęt DJ-ski obsługiwał oczywiście Branko (instruktor Hip-hopu). Już od samego początku, napełniony temperamentem parkiet wzbudzał w gościach podniecenie i ciekawość. Nie mogliśmy się doczekać, aż zacznie kipieć energią tancerzy.
 
Wreszcie się zaczęło! Karolina, właścicielka studia, gorąco przywitała zebranych miłośników tańca. Odniosłam wrażenie, że wszyscy bardzo dobrze się znali. Prowadząca wieczór, bez trudu wywoływała Kursantów z imienia i nazwiska, tworząc cudowną atmosferę rodziny, połączonej jedną pasją… Zaraz potem rozpoczęło się show.
Na początek – tango, czyli elektryzująca, zmysłowa choreografia Dimy. Występ przygotowanych przez niegotancerzy zrobił na mnie ogromne wrażenie, szczególnie ze względu na to, że był to kiedyś ich Pierwszy Taniec. Ich zmysłowość i namiętność wydawała się więc bardzo szczera. Zostaliśmy całkowicie oczarowani głębokim uczuciem, fascynacją i wdziękiem tych dwojga ludzi. Para z łatwością wykonała wszystkie skomplikowane kroki i figury. Dimie należą się gratulacje – jego Kursanci wypadli wspaniale.
Następna para to uczniowie Karoliny. Tym razem, klimat zupełnie inny, lecz również bardzo romantyczny. Walc wiedeński i „What a wonderful world” Louisa Armstronga. Kolejny trafiony pomysł na Pierwszy Taniec dwojga zakochanych. Występujący zabrali nas ze sobą w swój lekki, wirujący świat.
Później, nadszedł czas na pokaz tańca brzucha. Na parkiecie stanęła piękna kobieta, w dość skąpym, niesamowicie przyozdobionym stroju. Po chwili zorientowaliśmy się, że to sama tancerka, którą wcześniej oglądaliśmy w tangu. Tym razem miała jednak wystąpić solo, w stylu, który kocha najbardziej.
Larysa, bo tak ma na imię olśniewająca instruktorka tańca brzucha, przedstawiła nam dwa występy. Pierwszy występ, był to klasyczny, tradycyjny taniec orientalny. Dominowała w nim niesamowita praca bioder i izolacje poszczególnych części ciała. Zobaczyliśmy także shimmies, czyli specyficzne drgania. Kolejny występ zaskoczył nas jeszcze bardziej. Larysa nie tylko wystąpiła w innym stroju, ale swój taniec wzbogaciła w rekwizyty.  Były to tzw. fanveile, czyli wachlarze połączone z jedwabnym woalem. Wszyscy zaniemówili i z zapartym tchem oglądali niesamowicie efektowne i widowiskowe show.
 
Przyszła kolej na publiczność. Wszystkie chętne Panie miały okazję spróbować swoich sił i wziąć udział w krótkiej, pokazowej lekcji tańca brzucha. Nauka podstawowych kroków poszła całkiem łatwo, choć jak przyznała Larysa, aby naprawdę dobrze wykonać właściwy ruch, potrzeba na to nawet kilku lat ćwiczeń.
 
Poza lekcją pokazową, na gości czekały jeszcze konkursy. Pierwszy był quiz muzyczny. Uczestnicy mieli za zadanie wysłuchać kolejno odtwarzanych piosenek, a następnie odgadnąć, jaki styl tańca do danej piosenki pasuje najlepiej. Usłyszeliśmy kolejno: Kankana, Cha-chę, Pasodoble, Rock’n’rolla, Salsę, Tango, Twista (/Jive/ Rock’n’roll), Walca wiedeńskiego. Przy tych utworach wszyscy poradzili sobie znakomicie. Wątpliwości pojawiły się dopiero przy tańcach do dwóc
 
h ostatnich utworów, a były to: Sirtaki i Dubstep. Ci, którym poszło najlepiej, dostali w nagrodę miesięczne karnety na dowolny kurs tańca! Na następny raz sama chętnie wezmę udział w tym konkursie J
Po pełnym emocji quizie, przyszedł czas na kolejne pokazy. Zawodnicy wrócili na miejsca, by na nowo skupić się na show. Na parkiet wyszła kolejna para: Justyna i Jarek. Zaprezentowali nam bardzo dobrze wykonany Pierwszy Taniec – Walc angielski. Występ wyglądał bardzo profesjonalnie, brawa dla Jarka za doskonałe prowadzenie!


 
 
Chwilę później, ogłoszono drugi konkurs. Polegał na wyłonieniu pary, która zdaniem publiczności poradziła sobie najlepiej w interpretowaniu tańcem puszczanej muzyki.
 
Ta runda dostarczyła nam niezłej zabawy. Kto dostał największe oklaski? Justyna i JarekJ!
 
Następni byli Przemek i Magda i ich dynamiczny Rock’n’roll. Wystąpili jako reprezentanci grupy, którą na co dzień prowadzi Michał Gałek. Gratulujemy odwagi i niesamowitej energii.
 
Wielką furorę wzbudził profesjonalny występ wspomnianego przeze mnie wyżej instruktora – Michała i jego partnerki – Klaudii. Ci znakomici tancerze posiadają najwyższą, międzynarodową klasę taneczną S. Bez dwóch zdań, było to widać na parkiecie w ich pełnym napięcia, rytmicznym Pasodoble.
Zostały jeszcze dwa występy (Pierwszy Taniec) przed wielkim finałem. Zastanawiałam się, czym jeszcze mogą nas zaskoczyć Kursanci... Kiedy usłyszeliśmy pierwszy takt kolejnej piosenki, wszystko było jasne. Czas na występ wzorowany na Dirty Dancing, czyli na Salsę! Chyba każdy, kto zna Dirty Dancing, czekał na moment kulminacyjny, w którym Patrick Swayze podnosił w filmie swoją partnerkę wysoko ponad głowę. Dlatego wszyscy ściskaliśmy kciuki za parę na parkiecie w Rytmie. Ku zaskoczeniu, para wykonała inne, równie widowiskowe podnoszenie. Występ wyszedł fantastycznie!
Ostatnia para i jej Pierwszy Taniec to dla nas kolejne zaskoczenie. Zobaczyliśmy znakomite połączenie Tanga i Cha-chy, po raz kolejny w choreografii Dimy. Tego wieczoru wszyscy spisali się na medal.
Uwieńczeniem Festiwalu był pokaz instruktorów. Karolina, Dima i Michał zaprezentowali nam oryginalny występ – taniec towarzyski, lecz nie w parze, a w Trio. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam. Byliśmy świadkami świetnych partnerowań, wspaniałej gry aktorskiej, poczucia humoru, a przede wszystkim niesamowitego talentu i tanecznego kunsztu.
Po pełnym emocji wieczorze, czekamy na kolejne. Oby ten świeżo rozpoczęty semestr był równie owocny jak poprzednie, byśmy mogli w przyszłości po raz kolejny dzielić się
ze sobą tą wspaniałą pasją, jaką jest taniec.

 WIDEO RELACJA Z FESTIWALU JUŻ DOSTĘPNA

Przeczytane: 2320 raz(y)

Autor: Marta Stefańska


Dołącz do dyskusji

Uwaga! Dodajesz komentarz jako niezalogowany użytkownik!
Zaloguj się na swoje konto, wtedy nie trzeba będzie za każdym razem wpisywać Imię i E-Mail

Aby wysłać Shift+Enter lub

Aktualności

04
PAŹ
Sexy Dance wzmacnia kobiecość -> START 12.10 Chcesz wzmocnić poczucie własnej kobiecości, poczuć energię grupy, zyskać pewność siebie i uśmiech? Dołącz ...
04
SIE
Nowa Zumba®Kids dla 5-7 latków START 10 listopada Już od 10 listopada (czwartek o 18:00) wystartuje nowa grupa ulubionych zajęć Waszych pociech ...
30
CZE
Zumba w Rytmie - daje radość! Chcesz się skutecznie odstresować, zapomnieć o całym świecie i po prostu świetnie się bawić przy ...
29
CZE
Latino FIT- Taniec dla pięknego ciała START 29.09 Odkryj nasze autorskie zajęcia taneczno - fitnessowe dla kobiet - Latino Fit. Teraz 2 razy w tygodniu ...
22
CZE
Jak Wieczór Panieński, to tylko w Rytmie! Przygotuj dla Panny Młodej wyjątkową niespodziankę! Przenieście się razem z nami na Hawaje (hawajski ...
20
CZE
Nauczymy Cię tańczyć - PIERWSZY TANIEC W RYTMIE Właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zacząć naukę Pierwszego Tańca. Im wcześniej weźmiesz ...
Zobacz więcej